pondělí 30. května 2016

Zánět tíhového váčku


Letošní sezona se mi zatím nedaří. Vlastně se ani pořádně nerozjela. Jakž takž se mi podařilo vyběhnout v zimních měsících. Jenže to jsem lítala od čerta k ďáblu s bolavou kyčlí a vyslechla si diagnozy od dysplazie po artrozu a rady typu přestat běhat .. Ty jsem samozřejmě ignorovala, ale pořád se to zhoršovalo, až se mi konečně podařilo objednat se ke sportovnímu ortopedovi. 


To byla taky legrace … měli jsme pracovní večírek a krátce po půlnoci se naše běžecká partička chopila telefonů a začala se registrovat. Ne na závody, ale k ortopedovi. Ony mu tam totiž po půlnoci nabíhají termíny k objednání. Sice až za 2 měsíce, ale apoň že tak. Není to tak dávno, co jsme se takto po půlnoci registrovali na rychle se obsazující populární závody. Jde to s námi z kopce :)

Do toho kontrola na kardiologii a výrazné domlouvání paní doktorky: “ženská neblázněte, už nejste nejmladší a ono to s tím vašim srdíčkem nemusí pokaždé dobře dopadnout”.


Na ortopedii se ukázalo, že mám už delší dobu bloklé esíčko, což do té doby nikdo nepoznal a taky kratší jednu nohu a tak jsem byla napravena. Úleva ale žádná, respektive ne v kyčli. Už jsem to chtěla zabalit, že to nějak přece jen přeběhám, ale když jsem po jednom delším výběhu nemohla bolestí spát, tak jsem se ve tři ráno opět objednala na sportovní. Tentokrát se dala bolest dobře lokovat a ukázalo se, že mám zánět tíhového váčku. Čeho? Zeptala jsem se vyděšeně pana doktora. Vůbec jsem netušila, že něco takového v těle máme. Dostala jsem aplikovanou injekci přímo do postiženého místa a pak jsem pár dní nemohla ani chodit, natož běhat. Postupně se kyčel uklidnila. 

Potřebovala bych ji otestovat, ale trčím už týden v nemocnici. Tentokrát jsou to problémy se sluchem. Jsem prostě stará, hluchá, kulhavá :)


Tímto si nechci stěžovat, ono už to lepší nebude :) jen jsem chtěla vysvětlit, proč jsem na svém běžeckém blogu teď tak neaktivní. Ale všechno sleduji a už se nemůžu dočkat, až se k vám přidám :)

Jinak jsem ale dá se říct sportovně nezahálela. Místo večerních výběhů jsem dala do kupy kampaň na podporu čtyř šikovných holek, včetně mé dcery :) , které se sice probojovaly na prestižní mezinárodní závody, ale k jejich absolvování jim chybí ještě takový malý krůček … Mrkněte, pokud vás projekt zaujme, budeme vděčni za jakoukoliv podporu. 
 

10 komentářů:

 1. ty tedy opravdu nezahálíš.... přeji brzké uzdravení a návrat do normálu!

  OdpovědětVymazat
 2. S něčím podobným v oblasti kyčle jsem se potýkal celé minulé léto. Teď s odstupem času se kloním také k diagnóze "zánět tíhového váčku". (doktory nepotvrzeno). Dobrá zpráva: Jak to přišlo, tak to odešlo (jen trochu pomaleji). Špatná zpráva: Dodnes přesně nevím, co to bylo a kde jsem udělal chybu. Tak ať je to brzy OK.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) No u mě asi chyba bylo to bloklé esíčko, po dlouhou dobu. Tím jsme měla špatně postavenou pánev a to s tím souvisí. Já jen věřím, že už to mám pryč. Je to děsně otravný, když něco bolí takovou dobu a nikdo neví, co to je. Už se těším až vyběhnu! :)

   Vymazat
 3. Clovece Renato, slovy moji bavorske tety:).. ty taky musis mit vsechno extra!:)
  Drzim palce, at uz si to odbudes a zase budes mit klid, cas, pohodu na svoje pobihani. At se dari! 12:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc díky Honzo. Já bych si to "extra" docela ráda odpustila! :)) Ale vše k dobrému spěje ... a pobíhání zase přijde :) Věřím, že jsem si to pro letošek už vybrala :) Msf :)

   Vymazat
 4. A pak ze je běhaní zdravé :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo, taky mě to někdy napadá. Ale raději si huntovat zdraví během, než ležením u televize :))

   Vymazat
 5. Mrzí mě, že se Ti toho sešlo tolik najednou, je potřeba velké trpělivosti, držím Ti palce!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Pevně věřím, že jsem si to na delší dobu vybrala. Ale trpělivá já jsem ... to nějak k tomu našemu sportu patří :)

   Vymazat