pondělí 23. září 2013

Jak jsem běžela v protisměru

Aneb když vám okolo domu běží závod, který nemůžete běžet. A ještě k tomu závod mého srdce! Dlouhý a kopcovitý. V krásné přírodě. Brněnský masakr. Jenže právě to srdce mi tentokrát nedovolilo závodit. A tak jsem si to pojala po svém. Ráno jsem se vydala na start doprovodit muže a pozdravit se s kamarády. Za chvíli jsem začala být na měkko, tak jsem se raději odebrala kousek za start, vyfotit pár snímečků.


Závod rozbíhal rychlým tempem Kamil a na všechny čekalo výživných 61km. Na mě čekalo kotě, se kterým jsem musela na veterinu, nemocná dcera, nákup, vaření ... z kuchyně jsem viděla přímo na trasu závodu a tak mi neustále ujíždělo oko směrem do Zamilce a vyhlíželo první závodníky. Někdy kolem půl jedné to začalo. Jeden, druhý a další ... nešlo to vydržet. Neměla jsem stání. Musela jsem se převlíct do běžeckého a napadlo mě, že bych mohla běžet naproti kamarádům a trochu je povzbudit na závěrečných kilometrech.

Pepa se zraněným Ondrou
Jestli to byl dobrý nápad, nevím, protože vnímána jsem byla všelijak. Z hlášek, které si pamatuji:
- "Ty vole, tady už se někdo vyklusává" (to mi došlo až později, že jsem nezaslouženě za hrdinku)
- "Běžíš obráceně" (ta se vyskytovala nejčastěji)
- "Běžím špatně?" (těch vyděšených tváří mi bylo vážně líto)
- "Hele baba běží už druhý kolo" (téhle jsem se ještě dlouho smála... byla pronesena mezi dvěma cyklisty ... ti na sebe obvykle křičí v domnění, že mluví "normálně")
- "Běžím tudy dobře?" (před sebou oranžové šipky jak blázen, ale jistota je jistota)
- "Jsi anděl!" (poté, co jsem zachránila jednu dvojici od bloudění)
A nejlepší mi přišly od kamarádů v cíli, smskou nebo na mail: "Díky, bez tebe bych ten čas nedal", "Díky za podporu, bodlo mi to."
Omlouvám se tedy všem, které jsem svým protiběhem mystifikovala, ale těch pozitivních komentářů bylo přece jen víc :) Smekám všem, kteří závod dokončili a těším se, že příště mi to třeba vyjde.

7 komentářů:

 1. Renco, taky me moc bavilo ve Philadelphii, kdyz jsem se sel probehnout, tak jsem zjistil, ze v "parku" je beh/pochod.. a tak jsem ho nejdriv bezel v protismeru a povzbuzoval.. pak jsem dobehl ke startu, otocil se a bezel za poslednimi..v cas se ale odpojil, aby si nemysleli, ze zavodim..:)
  Priste.. urcite priste to vyjde.. Drzim palce! 12:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tady se to pletlo i proto, že závodníci neměli čísla. Což je možná škoda, přišli o fanoušky na trati. Kdo to má poznat, že je to závodník :) To bych pak taky mohla omylem nepovzbuzovat běžce v tréninku, což by bylo docela trapný :D Sama se ploužím do kopce a budu na něj volat "Makej, už to máš jen kousek" :D Naštěstí nebo naneštěstí, tady bylo z tváří poznat, kdo už má tu šedesátku za sebou :)

   Vymazat
 2. Bylo mi smutno za Tebe, Renčo! Já jsem dlouho váhala, než jsem se přihlásila, ale nelituju! Byl to skvělý zážitek! až přijedu zase do Brna, tak si to proběhnem spolu.Hned, jak se dá Tvé srdíčko do pořádku.
  Co kotě, už je ok?
  Prosím, kde najdu Tvé fotky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti neslibuj, a přijeď :D Kotě je v pořádku, já budu určitě brzy taky. Fotky se stydím vystavit, poté co jsem viděla Danovu galerii :D Prostě mám se ve všem ještě co učit.

   Vymazat
 3. Velkej obdiv za to, zes nemohla zavodit a presto vyrazila povzbuzovat. Urcite se ti to vrati v podobe nejakyho zarytyho fanouska, kterej te povzbuzovanim donese do cile, az pobezis dalsi zavod a bude ti nejhur!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :))) Kdybych to věděla dřív, že nepoběžím, tak se přihlásím jako dobrovolník na trať, ale tak aspoň takto to dopadlo :)

   Vymazat