neděle 4. května 2014

Cesta z města

Co dělat, když si chcete o víkendu dopřát dlouhý pohodový výběh a přitom vás čeká rodinná oslava? Na oslavu si doběhnout! A vůbec nevadí, že je kus za městem :)
Den předem jsme na cílové místo poslali tašky, děti a dary a sami si s Davčem sedli k mapě. Vesnička, kam máme doběhnout je na jižní Moravě a tam je to naštěstí samá polňačka nebo vinařská cyklostezka. Počasí se mělo rapidně zhoršit, ale byli jsme odhodlaní vyběhnout i za vichru a deště. Však na závod si taky počasí nevybíráme :)
Ráno bylo po dešti, teplota ideální a město přes svátky vylidněné. Z centra jsme se vzdalovali podél Svratky po jindy frekventované cyklostezce, která brzy přešla v příjemnou travnatou cestu.

cesta z Brna podél Svratky až do Rajhradu
Travnatá cesta se pak změnila trošku v džungli, kde jsme co chvíli vyplašili kachny, zajíce nebo srnky. Taky jsme byli po kolena mokří, bylo přece jen po dešti a v botkách nám to pěkně čvachtalo :)


co chvíli nám něco vyskočilo zpod noh :)V Rajhradě jsme nakoukli ke klášteru, poněvadž to by byla ostuda, jen tak proběhnout kolem :)

klášter v Rajhradě
Pak už se cesty různě střídaly. Od polních přes šotolinové až po asfaltové. Probíhali jsme jednu vesničku za druhou, pobuřovali místní psy a někdy i vylekali domorodce. Tuhle se děda nemohl vynadívat a zastavil se v půli cesty s naloženým kolečkem, tam zase jeden stréc na žebříku z něj málem upad. Asi jsme moc nezapadali do místního koloritu :) Jako by sem nedorazil ten současný běžecký boom! a běžec zde byl stále za exota ;-)

mraky se honily, ale nakonec nespadla ani kapka
rovina kam oko dohlédne
čím dál od města, tím větší klid
Právě se krájel dort, když jsme doběhli do cíle. Myslím, že ten svůj dílek jsme si dneska zasloužili :)

6 komentářů:

 1. Krasna trasa. U nas se dneska taky krajel dort a behalo se :-). April.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásně placatá trasa :) Jednou za čas je taky potřeba běhat na pohodu po rovince :) a jíst dorty :D

   Vymazat
 2. Hezký, Vy dva!
  Docela Vám závidím. Ne ten dortík, protože nad povidlovou buchtu není, ale to, že si běžíte SPOLU!
  Jen tak dál!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda :) Alespoň o těch víkendech, když v týdnu se na společný výběh nedostaneme :) Dortík byl ale taky dobrej ;-)

   Vymazat
 3. Nádhera! Parádní fotky (líbí se mi ty rovinky, u nás na severu Čech je to samý kopeček) a super nápad... Také závidím běhacího parťáka-manžela - jednou bych si taky takového přála :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám radši kopečky, ale někdy si takovou placatou cestu taky parádně užiju. Máš pravdu, běhací parťák je k nezaplacení :) Tak ať ti to přání vyjde ;-)

   Vymazat