sobota 7. června 2014

Třícítka na Králičák ve třiceti

Ne letech, ale stupních! To byl zase nápad, zaregistrovat se týden po padesátce na třicítku ... Ale když ona ta trasa a ta příroda je tam tak krásná! Jen oproti minulému týdnu se výrazně oteplilo a protože se startovalo v 11 dopoledne, dalo se tušit, že to bude makačka. Ale tak nejsme letci na lyžích ... počasí mají všichni závodníci stejné :)

Na startu nás vítal Aleš Valenta, který stále opakoval, že závod má 30,6 km a že nemáme odhazovat odpadky a že budou 3 občerstvovačky a že až na vrchol Králičáku nepoběžíme, protože tam právě hnízdí linduška horská. Takovej malej pták a dělají se kvůli tomu takový obštrukce, mrzelo mě prvně. Na trati jsem pak byla milé lindušce vděčná, jak krásné místo si k hnízdění vybrala.

Po startu se asi 10 km stále stoupalo. Sice po široké rovné cestě, takže to bylo běhatelné, ale taky po sluníčku. Zato byly výhledy :)  Pití teplé vody nebylo nic moc, ale ještě že jsem ji měla. Na první občerstvovačce se totiž podával jen ionťák, který připomínal koupaliště much  ... prý "v potoce je čisté vody dost". Raději jsem nezvolila žádný z těchto zdrojů a pokračovala na brněnské kohoutkové vodě. Taky jsem si všimla, že se mi jaksi rozchází údaj na hodinkách s tím, co pořadatel psal sprejem po cestě. Tak o kilometr rozdíl na prvních deseti.

a jde se do terénu :)
Následovala nádherná pasáž po hřebeni. Úzká cestička, sem tam bahýnko, kořeny a kameny, prostě konečně trail, kvůli kterému jsem přijela. Baví mě riskovat na sebězích, odrážet se ze špiček kamenů a nemít to vůbec pod kontrolou. Podařilo se mi v této části předběhnout dost běžců a naštěstí jsem to ustála bez pádu. Ovšem stehýnka dostala zabrat. Jakmile se přešlo zase na rovný povrch, cítila jsem, jak mi v nich ubylo sil. Několikrát se mi připomnělo Janino heslo: síly nešetři, stejně dojdou. Jenže mně docházely nějak rychle. Ještě když jsem tuto středu běžela 11km závod v Líšni, tak se zdálo, že už jsem po padesátce ok, ale moje rezervy, kam sahám při dlouhých bězích, se evidentně ještě obnovit nestihly.

Ze závěrečných deseti kilometrů si pamatuji pouze nekonečné táhlé úseky, kdy už jsem se modlila, ať se za zatáčkou objeví kopeček a budu moct přejít do chůze. A ono nic. Asi pět kilometrů nic. A běžte pomalu, když to jde mírně z kopce ... jenže pak se konečně objevil kopeček a zase jsem nebyla spokojená. Byl až moc dlouhej :) Závěrečný seběh byl pak samá hádanka. Rozdíl mezi kilometry na hodinkách a od pořadatelů, byl už celé 2 km. Bude to teda 28 podle Garmina a 30 podle cedulí nebo nám ty 2 km dají navíc? Poběží se přímo dolů po sjezdovce? Naštěstí na obě otázky vyšla ta lepší odpověď. Cílem probíhám za 3:16, bylo to 28 km a kolena nám pořadatel zachránil traverzovou cestou. Garmin zde.

do cíle se svým souputníkem na posledních deseti kilometrech ... děkuji!! :)

Ještě rozhovor v cíli s Alešem Valentou, který nikdo neslyšel, protože jsem prý huhňala a hurá domů.

je vidět, že mám dost :) a nemůže za to Valenta :)
Super závod, krásná trať, Boží výhledy, úchvatná příroda a pro někoho i parádní puchýře. Takto to vypadá, když si ve třiceti stupních zaběhnete (skoro) třicítku v goretexových botech ... a ani nemusíte být blondýna ;-)
nejen Jaroš může dávat na blog nechutnosti :)


10 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Teď už budu vážně jen sbírat síly ... na důkaz toho, jsem dnes zakoupila na další 3 víkendy lístky na kulturu, aby mě třeba zase nenapadlo něco běžet, když na konci měsíce číhá miniMUM :)

   Vymazat
 2. Parada, ale Leona ma pravdu, na chvili si sedni a trochu odpocin! At zije linduska!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, když já sedět nevydržím :) Zítra mám takový krátký závůdeček, abych nevyšla ze cviku :) Linduška ví, kde se uhnízdit ;-))

   Vymazat
 3. Čtu si Tě denně před spaním jako večerníček. Je to krásně motivační a uklidňující v tom smyslu, že je ještě někdo, kdo má podobné starosti.
  Díky, jsi skvělá kamarádka. I když na dálku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsme se hledaly :)))) Ano, starosti máme podobné ... kde se co nejvíc zničit :)
   Těším se, až se někdy zase potkáme "nezávodně" :)

   Vymazat
 4. Pěkně tomu dáváš Renčo, pěkně! Asi si Tě dám jako můj motivační zdroj :o)
  A zase až tak moc unaveně v cíli nevypadáš :o)
  Jiřík

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak nevypadám? Vždyť splývám s tričkem! :) Ale hlavně ... ony ty fotky jsou statický, víš ... měls mě vidět "chodit" :D

   Vymazat
 5. Renčo, krásný výkon! Gratuluji! :-) A jinak fakt super učebnicový snímek ultrácké nohy :-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc :) Ještě že se tyto povrchový bebinka hojí rychle :)

   Vymazat