neděle 5. července 2015

Chorvatské pobíhání

Poslední dny se to mezi blogery jen hemží šílenostmi různých rozměrů - jeden obíhá ve Španělsku pohoří, z druhého je Gladiátor, další se vydala na cyklomaraton, jedni běhaj maraton každý den sedm dní po sobě, další zas přejíždí na kole celou Evropu ... a já? Já jsem si trapně pobíhala po pobřežní vycházkové cestičce Franze Josefa I. :)

tudy chodil i císař

V Chorvatsku jsme se ocitli díky dceři, která sem odjela na Primorje Cup, závod v synchronizovaném plavání v Rijece. Jeli jsme ji podpořit a trošku si pobyt prodloužili :) První dny jsme strávili fanděním na bazéně, který si zaslouží zmínku, protože tak krásný plavecký areál jsem dlouho neviděla.

bazén s otevírací střechou a přístupem přímo na pláž

skokanská věž a za ní rovnou moře
Za zmínku tedy stojí i to, že naše holky brněnský (Tesla Brno), vybojovaly pohár pro celkově nejlepší tým celého závodu.
Hned jak skončily závody, začali jsme žít aktivně i já s Davčem. Jeden den jsme se sice až na počtvrté, ale přesto úspěšně vyškrábali na vrchol Snježnik. Až někdy budu lamentovat nad značením cest v našich lesích, budu si muset vzpomenout na značení cesty na Snježnik. Respektive na absenci značení.

konečně ...
Když už jsem u té absence ... za celý den putování jsme narazili pouze na jednu dvojici turistů. Celkem neuvěřitelný fakt, když vzpomenu, že kousek pod námi se na plážích tísní tisíce hlav.
Dalším výšlapem byl vrchol Vojak s krásnou rozhlednou, ze které jsme měli celou Istrii jako na dlani ... a v hlavě začal vrtat červíček ... kudypak že se to běží ten závod přes Istrii ?

Vojak

Istrie na dlani ...
A ještě výlet na Plitvická jezera, kde se o běhu ani sportovní chůzi mluvit nedá. Jednak člověk musí pořád stát a (s otevřenou pusou) obdivovat a druhak je tam tolik turistů, že chůze připomíná spíš husí pochod. Ale i tak to stojí za to.

Poklad na Stříbrném jezeře :)
K samotnému běhání jsme využívali již zmiňovanou cestičku Franze Josefa I. podél pobřeží. Táhne se celých 10 km během nichž probíháte přes mostky, parčíky, v tunýlcích, kavárničkami a je to moc prima.

... přístavem

... restaurací

... parčíkem
Zkrátka takové to pohodové prázdninové pobíhání typu "aby se neřeklo" :) Zároveň ale taky takové to pohodové prázdninové pobíhání, na které se těším po zbytek roku :)

6 komentářů:

 1. Je to parada, kdyz se podari na dovolene behat, objevovat krasna mista.. Ta Istrijska 100m me taky lakala:)..
  MSF! 12:)

  OdpovědětVymazat
 2. No jako láká mě to... Uvidíme :-) Ještě času dost :-)

  OdpovědětVymazat
 3. No paráda!
  Úplně z toho prská, jak moc jste si to užili!
  A pak přijedeš domů a z toho pohodového tréningu vyhraješ Popůvky! Véélká gratulace!

  OdpovědětVymazat
 4. No krása Tvůj spisek mám jako předkrm, jedem co nevidět na Krk se trochu umořit a doufám že už i trochu poběhat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se letos umořovala potřetí a furt jaksi nemám dost :)) S běháním pomaloučku, přeju ať ti to jde.

   Vymazat