pondělí 3. srpna 2015

Triexpert, STRC Ostrava a vesničky moravské

Nějaké to cestování jsem si odbyla na jaře a tak netradičně dřepím během léta v Brně. Letošní prázdniny jsou tedy ve znamení běhání po vesničkách moravských a slezkých ... včetně jednoho závodu v Ostravě a každostředečního Triexpertu na předměstí Brna :) A nemůžu si stěžovat :)

Jižní Morava zblízka
Triexpert mi hlídá moji morálku. Nebýt tohoto seriálu závodů, mé letní běhání ztratí jakoukoliv kázeň. Triexpert mě donutí každou středu:
- skončit v 17h v práci
- přemoct se k rychlému tempu
- vyčíst si hodinky
- přiznat si, jak se moje výkony od jara závod od závodu horší
Minulý týden, po dvanáctém závodě, jsem se sice dostala v mé věkové kategorii do vedení, ale pramálo to vypovídá o mé momentální výkonnosti a nasazení :)
Pozor ale ... kdo by si myslel, že tento pohár běhá pár brňáků, ten by byl možná na startu překvapen. Obvyklý počet závodníků je týden co týden od 250 do 300. A to už je slušné číslo i pro celorepublikové závody.

v cíli jednoho ze závodů Triexpertu - aneb hurá mám to za sebou
Víkendy se snažíme běhat mimo město a tak jak jsem vždycky mířila raději do lesů, letos mě baví probíhat vesničky a pole, poslouchat cirkulárku, zdravit břichaté strejdy v tílku, dát si pivko v místní hospodě, pokřižovat se u Božích muk a nacházet kouzelná místa, která místní usedlíci možná neocení.

Svatý Michal v Bohuticích


už se nám rodí vínečko ...  a v pozadí Pálava

fanoušci podél trati
v makovém poli
Jak jsem zmínila, šňůru víkendových vesnických běhů přetrhl pouze Salomon City Trail v Ostravě. Bylo při něm hodně vedro, tuším padl ten den v Ostravě rekord, 39 C, a tak jsem závodní ambice hodila za hlavu a trať si odběhla tak, abych nedopadla jako dva nešťasníci, co je musela odvézt sanitka. Jinak to byla krásná trať a kdo mi ještě někdy řekne, že Ostrava je placka, toho pošlu ...  vyběhnout si nějakou haldu :)
Fotku nemám, ačkoliv jich bylo zveřejněno na tisíc. Asi jsem se moc šklebila.

Aby to nebylo celé tak podezřele optimistické, tak se přiznám, že se mi letos nevyhýbají různá zranění, která se snažím mít více či méně pod kontrolou. Jestli všechno dobře půjde, postavím se tuto sobotu na start maratonu nebo čtyřicetsedmičky nebo kolik .. v Krkonoších. Protože má být opět vedro a protože je to opět závod v rámci STRC, tak tentokrát nepodcením vodu. Koupila jsem si svůj první camel bag :) Hurá! Dnes jsem ho šla po práci proběhnout a vypadá slibně.

zkouška camel bagu
Užívejte prázdniny, teplo, koupání v rybníku, český pivko, vesnice a všimejte si spolu se mnou, jak je u nás krásně :)

4 komentáře:

 1. ba ba, je tu krásně :-) budu držet palce a pořádně do toho šlápni! užij si Krkonoše, to bude nádhera

  OdpovědětVymazat
 2. Nejvic me bavi, jak beham vickrat stejnou trasu a porad vidim neco noveho. Nebo jak uz poznavam lidi po ceste :-)
  Diky moc :-) Uz se tesim :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Ty to vždycky tak krásně napíšeš!
  Jako bych tam všude byla s Tebou...
  A bacha na pití za běhu! jednou jsem se málem utopila!
  Ale Ty jsi šikovná, nebojím se o Tebe!

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat